Úspechy školy v školskom roku 2013/2014

ROK 2014

 - ŽILINA - 2.ročník „ Maľujte a fotografujte s PRIMALEX – om“ , ocenená práca – Lucia VAŇOVÁ

 

- BRATISLAVA - Cestovná kancelária KARTAGO TOURS – „ Na dovolenke“ , ocenené práce – Natália MIKLOVIČOVÁ, Miroslava BURICOVÁ, Vladimíra VÁVROVÁ, Vanesa OTÁHALOVÁ

 

- 19.6.2014 SENICA - Informačné centrum EUROPE DIRECT SENICA – „ Slovensko očami detí“, ocenená práca v kategórii ZUŠ  – Inka KIŠŠOVÁ

 

- 12.6. 2014 TRENČÍN

Prednosta Obvodného úradu v Trenčíne Ing. Štefan Bohúň udelil ocenenie – TALENT TRENČIANSKEHO KRAJA žiačke ANETE CHUDÍKOVEJ za vynikajúce výsledky v záujmovo- umeleckých súťažiach Mgr. MIROSLAVE LACOVEJĎAKOVNÝ   LIST – za mimoriadne výsledky dosiahnuté vo výchove a vzdelávaní talentovaných detí a mládeže.

 

 - 13. február 2014- Dve krásne ocenenia pre výtvarníkov

 Žiaci výtvarného oboru ZUŠ v Starej Turej sa zapojili do súťaže „Aká bude Európa 2014“, ktorú vyhlásilo Informačné centrum Europe Direct Senica. Cieľom súťaže bolo navrhnúť námet na vreckový kalendárik Europe Direct Senica na rok 2014.

 viac tu: http://www.staratura.sk/item/dve-krasne-ocenenia-pre-vytvarnikov-zus/

 

 

 

 

 

 

 

-  8. január 2014  ZUŠ Stará Turá -Nová hviezda klarinetového neba?

V septembri nastúpil do hudobného odboru ZUŠ v Starej Turej  žiak Dominik Sedlák (13r.)  na predmet – klarinet,  k pánovi učiteľovi Petrovi Ferenčíkovi. Prešlo len niekoľko týždňov a pán učiteľ si všimol výnimočný talent tohto mladého hudobníka, ktorý bol za veľmi krátky čas schopný nacvičiť a zahrať aj obtiažnejšie skladby. Keďže p. učiteľ chcel, aby sa Dominik ukázal aj vyššie ako na regionálnej úrovni, na poslednú chvíľu sa mu  podarilo prihlásiť ho celoslovenskej súťaže „Čarovná flauta“. viac informácií: http://www.staratura.sk/item/nova-hviezda-klarinetoveho-neba/ 

 

- 8. január 2014  ZUŠ Stará Turá- Úspech v Macedónsku

V meste Skopje sa uskutočnil v poradí už štyridsiaty ročník medzinárodnej súťažnej výstavy CHILDREN´S VISUAL ART INTERATIONAL EXHIBITION „November 13“,  ktorý sa každoročne poriada pri príležitosti oslobodenia hlavného macedónskeho mesta. Na tomto poslednom podujatí sa zúčastnilo 14 štátov z rôznych kútov sveta. Kristínu Knapovúžiačku 3. ročníka výtvarného odboru ZUŠ v Starej Turej, pod vedením Mgr. M. Lacovej  určite potešila vianočná poštová zásielka, v ktorej sa dozvedela, že jej akvarel „Mesto“ získal na tejto prestížnej súťaži 1. miesto. viac informácií: http://www.staratura.sk/item/uspech-v-macedonsku/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROK 2013

15.11.2013 Bratislava Bôrik- Minister školstva, vedy, výskumu a športu Dušan Čaplovič ocenil Anetu Chudíkovú Pamätným listom sv. Gorazda-za úspešnú reprezentáciu Slovenskej Republiky na Medzinárodnej výtvarnej súťaži v Japonsku a za získanie zlatej medaily.

 

29.10.2013 –„ Maľované kopanice“, KOPANIČIARSKY REGIÓN MYJAVA

 Vernisáž výstavy spojená s oceňovaním žiakov sa uskutočnila v DK Javorina.

Ocenení žiaci:

1.Súťažná téma - Prázdniny na kopaniciach

1.miesto kategória: A-1 Kristína HRUBÁ

2.miesto kategória: A-1 Inka KIŠŠOVÁ

2.miesto kategória: A-2 Vladimíra VÁVROVÁ

3.miesto kategória: A-2 Viktória PETROVSKÁ

2.miesto kategória: B     Ján MARTÁK

          

2.Súťažná téma - Remeslo má zlaté dno

3.miesto kategória: A-2 Gabriela JANKOVIČOVÁ

1.miesto kategória: B    Kristína KNAPOVÁ

 

3.Súťažná téma - Kultúrne dedičstvo Kopaničiarskeho regiónu

2.miesto kategória: A-1 Tomáš VANDLÍK

3.miesto kategória: A-2 Daniela HUČKOVÁ

2.miesto kategória: C     Ján MARTÁK

 

 28.9.2013 – BRATISLAVA – VEĽVYSLANECTVO KUBÁNSKEJ REPUBLIKY V SR

 Vyhodnotenie a vernisáž výstavy 10.ročníka výtvarno-literárnej súťaže „Naši národní

buditelia Chosé Martí a Ľudovít Štúr“

ocenenia:

1.kategória ZUŠ  

1.miesto  Miroslava BURICOVÁ

2.miesto  Simona SEVALDOVÁ

3.miesto  Inka KIŠŠOVÁ 

 

2.kategória ZUŠ

1.miesto   Vladimíra VÁVROVÁ

2.miesto   Viktória PETROVSKÁ

 3.miesto   Martina MARKUŠOVÁ

3.kategória ZUŠ -  1.miesto    Kristína KNAPOVÁ 

 

15.TH INTERNATIONAL YOUTH ART EXHIBITION NOVA ZAGORA 2013 - BULHARSKO ( súťažilo 28 krajín )

DIPLOM-    

Jonáš  KLIMÁČEK, Inka KIŠŠOVÁ, Tomáš VANDLÍK,  Miriam KOZEMPELOVÁ, Karolína BENIANOVÁ,  Barbora BURIANOVÁ, Zaira GERGELYOVÁ

DIPLOM ZA KOLEKCIU PRÁC – ZUŠ  Stará Turá

DIPLOM PEDAGÓGOVI  -  Mgr. Miroslava LACOVÁ  

 

 

  • THE 43TH INTERNATIONAL CHILDREN´S ART EXHIBITION - TOKIO- JAPONSKO 11.9.2013
-súťažilo viac ako 40 000 prác z 38.krajín sveta
 
ZLATÁ MEDAILA           -  Aneta CHUDÍKOVÁ
STRIEBORNÁ MEDAILA - Miriam KOZEMPELOVÁ
BRONZOVÁ MEDAILA    - Nataša Nina BLAŠKOVÁ
 
Víťazné práce po výstave v Tokiu budú vystavené v Osake a ďalších mestách Japonska a sveta.

 

  • BRATISLAVA - Slovenský zväz záhradkárov - " DETI V ZÁHRADKE"
-do súťaže postúpilo 1635 výtvarných prác, z 247 škôl

v kategórii ZUŠ získala ocenenie -  LUCIA VAŇOVÁ

Práce budú vystavené v expozícii SZZ na veľtrhu ZÁHRADKÁR v Trenčíne 10.04.-13.04.2013; na medzinárodných výstavách GARDENIA 18.04.-21.04.2013 v Nitre; AGROKOMPLEX 22.08-25.08.2013 v Nitre; JAHRADA – celoslovenská súťaž o Najkrajšie jablko a hrušku 25.10.-26.10.2013 v Trenčíne.

 

  • EUROPE DIRECT SENICA – 23.1. 2013 Celoslovenská súťaž o námet na vreckový kalendárik Europe Direct Senica na rok 2013.

VÍŤAZNÝ NÁVRH NA KALENDÁRIK  -  Zaira Gergelyová

OCENENÉ PRÁCE- Eva Bezáková, Alica Hrinová, Ella Glatzová

 

 

 

ROK 2012

- SENICA - Informačné centrum EUROPE DIRECT „ AKÁ BUDE EURÓPA "

kategória 1. stupeň

1. miesto - víťazný návrh na kalendárik Dobroslava Pibišová

ocenená práca   -Tereza Vandlíková

 

kategória 2. stupeň

1. miesto - víťazný návrh na kalendárik Lucia Vaňová

ocenená práca - Gabriela Jankovičová

 

  - 22.1.2012 - Nové Mesto nad Váhom - primátor mesta, Klub podjavorinských rodákov v Bratislave, Pobočka klubu podjavorinských rodákov a OZ JAVOR v Novom Meste nad Váhom udelili Mgr. Miroslave Lacovej Čestný titul Významná osobnosť Podjavoriny, za mimoriadne úspešnú pedagogicko - výchovnú prácu v umeleckom školstve.  

 

 - 19.5.2012 - BRATISLAVA - VEĽVYSLANECTVO KUBÁNSKEJ REPUBLIKY V SR vyhodnotenie a vernisáž výstavy 9. ročníka výtvarno - literárnej súťaže „ Naši národní buditelia Ľudovít Štúr a José Martí". Do súťaže sa zapojilo 21 škôl 

Ocenenia:

hlavná cena veľvyslankyne - Kristína Knapová 

2. miesto v 1. kategórii -Michaela Benianová 

3. miesto v 2. kategórii -Simona Žáčková 

DIPLOM:

Tereza Vandlíková

Tamara Hoštáková

Michaela Alušicová

Martina Skaličanová

Margaréta Biesiková

Michaela Hanáková

Roman Písečný

Ján Marták

Petra Sadloňová

Petra Chudíková

Dobroslava Pribišová

Vanesa Otáhalová

Daniela Hrinová

Ivana Janigová

Karolína Benianová