Poľský inštitút v ČR ocenil maľbu Júlie Stanovej

      Poľský inštitút v Prahe poďakoval všetkým účastníkom výtvarnej súťaže za záujem o ekologickú tématiku zameranú na Včely – kráľovné života. Vyzval totiž deti, aby prijali pozvanie do kúzelného kráľovstva včiel. Pozreli sa zblízka ako vyzerajú, nahliadli do ich domovov, zoznámili sa s ich zvykmi. Sledovali, ako tancujú, a odhalili,  kedy a prečo to robia. Aby deti zistili, ako vedci prišli na to, že včely boli na svete skôr ako dinosaury. Inšpiráciou k tvorbe im bola odporučená  kniha „Včely“, ktorú ilustroval varšavský grafik Piotr Socha.

V našom regióne máme veľa ochotných včelárov, ktorí žiakom výtvarného odboru ZUŠ poskytli odborné informácie. Niektorí si vyskúšali i prácu po boku včelára. Do Prahy im pani učiteľka Miroslava LACOVÁ poslala nie len kreatívne práce ale i obsahovo spĺňajúce podmienky. Veď, viete, kam si chodí maco brum -brum po med?

Sedemročná výtvarníčka Júlia STANOVÁ to vie. Namaľovala medveďa, ktorý dostal chuť na med z divých včiel v dutine stromu. Jej precíznu prácu ocenila porota v kategórii detí od 6 -10 rokov 3. miestom. Porota konštatovala, že práce 319 českých a slovenských detí boli na vysokej úrovni a vybrať 9 hlavných ocenení bolo ťažké. Výhodou im bolo, že nemuseli dávať pozor, že ich tie  kreslené včielky pobodajú. Víťazné práce porota zverejnila na internetovej stránke Poľského inštitútu v Prahe.

Júlii blahoželáme k získanému oceneniu.

 

© 2021 | zusstaratura | Mapa stránok  |  RSS | Valid HTML 5! Valid CSS 3!
  • toplist