Bronzová cena z Japonska pre Júliu od Prezidenta IE-NO-HIKARI Association

  • 17. november 2020

Je dôležité mať v živote dobrých priateľov. A že nimi môžu byť i zvieratká? O tom by Vám vedela porozprávať 7 ročná JÚLIA STANOVÁ, žiačka výtvarného odboru ZUŠ, ktorej zvierací kamaráti dokážu lietať, či hojdať sa na oblohe. Páči sa Vám táto myšlienka? Porotu na 27. ročníku svetovej súťaže Annual World Children´s Picture Contest v Japonskom Tokiu zaujala a jej originálne prevedenie ocenila.

Snoví priatelia priniesli Júlii z Japonska BRONZOVÚ CENU od Prezidenta IE-NO-HIKARI Association Nakade Atsunobu. Na Slovensko priletela iba jedna takáto cena, i keď slovenské školy poslali do tejto súťaže 86 výtvarných prác. Celkovo v súťaži hodnotila porota 18 593 prác zo 73 krajín sveta. Julkina bronzová výtvarná práca je publikovaná v Pamätnej knihe víťazov, ktorá putovala do všetkých zúčastnených krajín a bude použitá na propagačné účely.

Táto prestížna súťaž má dlhoročnú tradíciu. Pôvodne bola prvýkrát organizovaná pri príležitosti 30. výročia najpredávanejšieho japonského rodinného časopisu IE-NO-HIKARI. Od roku 1993 prebieha v súčasnej podobe, ako každoročná svetová súťaž, podporujúca sebavyjadrenie detí prostredníctvom výtvarnej tvorby. Sponzorujú ju dve japonské ministerstvá - Ministerstvo zahraničných vecí a Ministerstvo školstva, kultúry, vedy a techniky. Víťazi boli vybraní po dvoch fázach dôkladného posudzovania profesorov umeleckých univerzít a generálneho riaditeľa moderného umenia v Tokiu.

Do tejto svetovej súťaže sa žiaci výtvarného odboru ZUŠ, pod vedením p. uč. Miroslavy LACOVEJ zapojili prvýkrát, hľadajúc nové výzvy. Doteraz sa dlhoročne úspešne zapájali do International Children´s Art Exhibition v Japonsku, kde minulý rok získali dokonca až 10 medailí. I z veľkého úspechu Júlie Stanovej sa veľmi tešili. A ako reagovala na získané ocenenie autorka práce? Jej mamička prezradila, že skákala od radosti z veľkých umeleckých pastelov, ktoré jej poslali zo súťaže. A tak Julka, je načase otvoriť ich a pustiť sa do kreslenia Tvojich kamarátov! A možno?...prinesú ďalší úspech.
Blahoželáme k veľkému úspechu.
ZUŠ Stará Turá, Mgr. Miroslava Lacová

 

Súvisiace obrázky